Достапни линкови

Делегација на ПССЕ во посета на Македонија


Делегацијата на ад-хок Комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа за набљудување на претседателските избори и предвремените парламентарни избори во Македонија денеска во Скопје ќе биде примена од претседателот на Собранието Трајко Вељаноски. Како што е соопштено, членовите на Комисијата ќе имаат средби и со Александар Николоски, шеф на Делегацијата на Собранието на Македонија во ПС на СЕ и членовите на Делегацијата, со претставник на ДУИ, како и со претседателот на ДПА Мендух Тачи.

XS
SM
MD
LG