Достапни линкови

Филе неофицијално во Белград


Еврокомесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе ќе допатува вечерва во Белград. Посетата на Филе е неофицијална, а во Белград тој ќе се задржи на патот за Котор, каде утре се одржува неформален состанок на шефовите на дипломатиите на земјите од Западен Балкан. Од Котор комесарот ќе продолжи за Дубровник, каде ќе се одржи самит на шефовите на држави или влади од регионот.

XS
SM
MD
LG