Достапни линкови

Во поплавите во Србија загинале 57 лица


Во катастрофалните поплави во мај, кои ја погодија Србија загинале 57 лица, од кои 23 се удавиле. За време на поплавите биле евакуирани 31.879 граѓани. Тоа денеска беше соопштено на Парламентарната комисијата за одбрана и внатрешни работи, која го разгледува извештајот на српската Влада за поплавите и мерките за спасување.

XS
SM
MD
LG