Достапни линкови

Жителите на Сараево им одадоа чест на жртвите од Сребреница


Жителите на Сараево положија цвеќиња на конвојот кој ги пренесуваше останките на 175 жртви од масакрот на босанските муслимани во Сребреница. Ново идентификуваните жртви ќе бидат повторно погребани кај меморијалниот центар во близина на Сребреница на 11 јули кога се одбележува годишнината масовното убиство од страна на босанските Срби во 1995 година.

XS
SM
MD
LG