Достапни линкови

Напад врз седиштето на гувернерот на Кандахар


Седиштето на гувернерот на јужната авганистанска провинција Кандахар е нападнато од милитантите.

Како што јави нашиот дописник и канцеларијата на шефот на полицијата во Кандахар е исто така под оган. Пред нападот, гувернерот на Кандахар Торилаи Веса имал средба со преставници за безбедност.

Нема информации за жртви и за тоа тоа кој е одговорен за нападот.

XS
SM
MD
LG