Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Summer and hot weather in Skopje

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Во поголемиот дел од земјата температурата ќе опадне за еден до три степени. Ќе дува умерен, а на повисоките места и на планините засилен ветер од јужен и југозападен правец. Утринската температура се движи од 14 до 19, а дневната од 25 до 37 степени.

XS
SM
MD
LG