Достапни линкови

Во израелските воздушни напади загинале 5 милитанти на Хамас


Воздушните напади врз појасот Газа

Пет припадници на исламското милитанто движење Хамас загинале во денешните напади врз Појасот Газа. Израелските воздухопловни сили извршиле офанзива врз Појасот Газа, бомбардирајќи педесетина цели. Израелската армија соопшти дека нападите се дел од кампањата против Хамас. Претходно, милитанти на Хамас истрелале десетина гранати на израелска територија.

XS
SM
MD
LG