Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан, 10 жртви


Најмалку пет полицајци и пет цивили загинале во два оделни напади во Авганистан. Полицајците биле убиени во покраината Херат кога нивното возило налетално на мина. Цивилите, меѓу кои жени и деца загинале кога една ракета го погодила нивниот дом во покраината Кундуз. Се уште никој не презема одговорност за нападите.

XS
SM
MD
LG