Достапни линкови

Хамас најави одмазда за убиените членови


Хамас најави одмазда за смрта на седум негови членови убиени при денешните израелски воздушни напади. Исламската милитантна група, која владее во Газа соопшти дека „непријателот ќе плати огромна цена." До тензиите дојде по убиството на тројца израелски тинејџери а потоа и едно палестинско момче.

XS
SM
MD
LG