Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло време


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облaчност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне е можна појава на изолирана нестабилност. УВ зрачењето ќе биде со индекс 8. Температурата ќе се движи од 27 степени во Лазарополе до 35 степени во Гевгелија. Во Скопје слично време со температура до 33 степени. Во слeдните неколку денови ќе се задржи сончево и топло време, но сепак во попладневните часови е можна изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи, особено во вторник.

XS
SM
MD
LG