Достапни линкови

Аргентина-Холандија во полуфиналето на Светското првенство во Бразил


Аргентина-Холандија е втората полуфинална двојка на Светското фудбалско првенство во Бразил, откако синоќа беа подобри од Белгија, односно Коста Рика. Аргентинците во четвртфиналето ја победија селекцијата на Белгија минимално со 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Гоназло Игуаин во 8-минута.

Холандија, пак, се избори за полуфинале дури по пенал рулетот во кој беше подобра од Костариканците со 4-3, откако мечот заврши беа голови и по продолженијата.

XS
SM
MD
LG