Достапни линкови

Запалени околу 400 цистерни со гориво во Кабул


Илустрација.

Авганистанските власти соопштија дека милитантите запалиле околу 400 камиони-цистерни со гориво во нападот извршен ноќеска во предградија на Кабул. Пожарот бил предизвикан од бомби кои милитантите ги прикачиле на камионите. Цистерните чекале да влезат во градот на паркинг западно од Кабул. Во нападот нема жртви, а талибанците ја презедоа одговорноста.

XS
SM
MD
LG