Достапни линкови

Временска прогноза - претежно сончево и топло


Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб јужен ветер и температура до 32 степени. Во наредните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време, но сепак во попладневните часови е можна изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи, особено во вторник.

XS
SM
MD
LG