Достапни линкови

Протести за Монструм


На демонстрациите за Монструм во Скопје полицијата употреби водени топови, солзавец и шок бомби за да ја смири толпата. Неколку илјади Албанци го започнаа протестот веднаш по петочната молитва. Тие протестираат против пресудите во случајот Монструм.

XS
SM
MD
LG