Достапни линкови

Судири на Палестинците и израелската полиција


Судирите на Палестинците со израелската полиција во Ерусалим

Палестинци се судриле со израелската полиција во источен Ерусалим пред погребот на паелстинскиот тинејџер кој беше убиен поради одмазда за смртта на тројца израелски момчиња. Телото на Мухамед Абу Кадар беше пронајдено на 2 јули, а неговата смрт според Палестинците е одмазда за киднапирањето и убиството на тројца еврејски студенти во Западниот брег. Израелските власти за убиството на тинејџерите го обвини Хамас.

XS
SM
MD
LG