Достапни линкови

Ураганот Артур го погоди американскиот брег


Ураганот Артур

Ураганот Артур кој достигна втор степен со брзина на ветрот од 160 километри на час го погоди брегот на Северна Каролина. Голем дел од туристите во ова поддрачје биле принудени да се евакуираат пред денешниот празник, 4 јули, Денот на независноста. Артур е првиот ураган што ги погодува Соединетите држави од супербурата Сенди која остави тешки последици во Њујорк и Њу Џерси во октомври 2012 година со штети од 70 милијарди долари.

XS
SM
MD
LG