Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и ветровито


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со умерен, на места повремено засилен северозападен ветер, кој ќе достигнува брзина до околу 70 км/час.Температурата од 22 до 31 степен.Во Скопје слично време.Температурата до 28 степени.

XS
SM
MD
LG