Достапни линкови

Сириски авиони извршиле напади на границата со Ирак


Сириски авиони бомбардирале гранични региони помеѓу Сирија и Ирак, при што загинале тројца цивили, соопштија локалните власти. Нападите доаѓаат во време кога бунтовниците од Исламската држава на Ирак и Левант се обидуваат да ги зачуваат своите позиции на границата која ги дели двете земји. Во меѓувреме ирачката војска негираше дека безбедносните сили се повлекле од границата со Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG