Достапни линкови

Во израелските напади на појасот Газа, 11 повредени


Најмалку 11 Палестинци биле повредени во израелските напади врз појасот Газа како одговор на прекуграничните ракетни напади од страна на милитантите. Еден од повредените се наоѓа во тешка здравствена состојба. Денешните напади доаѓаат откако десетици ракети беа истрелани од појасот Газа во јужниот дел на Израел. Медиуми јавија дека израелските власти започнале да испраќаат засилување на границата со појасот Газа. Во меѓувреме илјадници Палестинци протестирааа синоќа во Ерусалим поради убиството на момчето Мухамед Абу Кадар.

XS
SM
MD
LG