Достапни линкови

Расмусен-активностите на Русија во Украина закана за мирот


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен по средбата со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин изјави дека активностите на Русија во Украина претставуваат закана за мирот и безбедноста, кои биле воспоставени по падот на берлинскиот ѕид. Меркел порача дека е жално што за време на десетдневниот прекин на огнот во Украина не бил постигна напредок во спроведувањето на мировниот план на претседателот Петро Порошенко.

XS
SM
MD
LG