Достапни линкови

Оланд-Саркози е невин додека не се докаже спротивното


Францускиот претседател Франсоа Оланд

Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави денеска дека поранешниот шеф на државата Никола Саркози е невин се додека не се докаже спротивното. Француското обвинителство соопшти дека Саркози е обвинет за корупција и влијаење врз кривична истрага. Француските медиуми објавија дека 59-годишниот Саркози е осомничен дека од еден судија добивал инсајдерски информации во врска со друга истрага.

XS
SM
MD
LG