Достапни линкови

Нетанјаху го осуди убиството на палестинскиот тинејџер


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху порача дека убиството на палестинскиот тинејџер е одвратен чин. Тој ги повика луѓето да не го земаат законот во свои раце и да се смират тензиите. Телото на момчето кое претходниот ден, според наводите, било киднапирано во Ерусалим. беше денеска пронајдено во Ерусалин.

Тоа предизвика нереди во источниот дел на градот. Според некои оценки, станува забор за одмазничи акт за убиството на три израелски момчиња чии тела беа пронајдени пред два дена.

XS
SM
MD
LG