Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево време со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 24 до 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 31 степени. Утре ќе дува умерен до засилен северен ветер.

XS
SM
MD
LG