Достапни линкови

Времето сончево со мала облачност


Претпладне се уште на места ќе има зголемена облачност, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен.

Во Скопје претпладне облачно, а попладне сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG