Достапни линкови

ОБСЕ со намалени активности во Украина


ОБСЕ соопшти дека ги намалила операциите за мониторинг во источна Украина. Според организацијата, со нетрпение го очекуваат денот кога ќе можат да продолжат со актвностите во источна Украина за целосно спроведување на мисијата, но поради тоа што се случи во земјата потребни им се подобрувања. Потребно е, како што наведуваат од ОБСЕ, да исчезне оружјето и контролните пунктови и да има слобода на движење.

XS
SM
MD
LG