Достапни линкови

Премиерот Груевски во Јапонија


Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Токио оствари средба со јапонскиот принц Нарухито, со што започна официјалната посета на македонската владина делегација на Царството Јапонија. Оваа средба се одржа во пресрет на презентацијата на можностите за инвестирање во Македонија пред голем број јапонски компании, како и средбата со јапонскиот премиер. По Јапонија, следни дестинации на македонскиот владин тим се Република Кореја и Кина.

XS
SM
MD
LG