Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло, а доцна попладне и во ноќните часови ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температурата до 31 степен.

XS
SM
MD
LG