Достапни линкови

Грчката полиција заплени 150 килограми хашиш


Полицијата во грчкиот град Патрас откри 150 килограми хашиш во камион кој превезувал лубеници за Италија.

Пристанишните власти го пребарале камионот пред тој да се качи на брод за Италија и ја пронашле дрогата во 137 пластични кеси спакувани во 14 картонски кутии, кои биле скриени меѓу дрвените контејнери со лубеници.

Уапсен е 45-годишниот возач на камионот, а полицијата го истражува потеклото на пратката и луѓето кои биле вклучени во шверцот на дрогата.

XS
SM
MD
LG