Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 25 до 32 степени.Во Скопје и околината слично време со температурата до 31 степен.

Од утре попладне, па до вторник во претпладневните часови ќе има зголемена облачност со умерен, повремено засилен ветер и со повремени врнежи од дожд. Потоа следува период на сончево и топло време.

XS
SM
MD
LG