Достапни линкови

Експлозија на гасовод во Индија -13 жртви


Архива

При експлозија на ха гасовод во Индија загинаа најмалку 13 луѓе. Се јавува дека експлозијата во Андра Прадеш предиузвикала голем пожар и евакуација на населението од околната област. Гасоводот е сопственост на државна индиска компанија.

XS
SM
MD
LG