Достапни линкови

Индија: во експлозија на гасовод загинаа 13 лица


Во експлозија на гасовод во Индија загинаа најмалку 13 луѓе.Експлозијата се случила изутринава во Андра Прадеш.Локалните официјални претставници изјавија дека експлозијата предизвикала голем пожар и евакуација на околните области.Гасоводот е во сопственост на државно тело за снабдување со гас на Индија.

XS
SM
MD
LG