Достапни линкови

Малики ги поддржа сириските воздушни напади


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики

Ирачкиот премиер Нури Ал Малики го поздрави спроведувањето на сириски воздушни напади против исламските милитанти на границата меѓу двете земји. Војската соопшти дека нападите се случиле во Ирак, но Малики порача дека биле спроведени од сириска страна. Милитантите на Исламистичката држава на Ирак и Левант ја презема контролата врз неколку територии во северен и западен Ирак.

XS
SM
MD
LG