Достапни линкови

Боатенг и Мунтари суспендирани


Фудбалската асоцијација на Гана ја подржа одлуката на селекторот Квеси Апиа за суспензија на Кевин Принц Боатенг и Сусли Мунтари од репрезентацијата поради вербалните и физички напади. Така, овие двајца клучни репрезентативци на Гана нема да настапат на денешниот клучен натпревар против Португалија на Светското првенство во Бразил.

Боатенг изјави дека не направил ништо лошо и оти тој и Боатенг само на тренинг се смееле на некоја шега.

XS
SM
MD
LG