Достапни линкови

Аргентина, Нигерија, Швајцарија и Франција осминафиналисти


Репрезентациите на Аргентина и Нигерија од групата Ф, обезбедија пласман во осминафиналето на Светското фудбалско првенство во Бразил.

На средбата од последното трето коло одиграна вчера, Аргентина со 3:2 ја победи Нигерија, која пак благодарение на поразот на Иран, остана на второто место на табелата.

На вториот натпревар од оваа група одигран, Босна и Херцеговина со 3:1 го победи Иран.

Од групата Е осминафиналисти се Швајцарија која синоќа го победи Хондурас со 3:0 и Франција која одигра нерешено со Еквадор, но го има првото место во групата.

XS
SM
MD
LG