Достапни линкови

Баросо во посета на Србија и регионот


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо

Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо в недела ќе ја посети Србија, каде ќе има средби со државниот врв. Баросо на брифинг во Брисел изјави дека Србија е многу важна држава за ЕУ и дека остварила значителен напредок во европските интеграции. Тој најави дека планира да ги посети останатите држави во регионот кои оствариле напредок на европскиот пат и дека по Белград ќе замине за Тирана.

XS
SM
MD
LG