Достапни линкови

Рускиот парламент ја повлече авторизацијата за воена интервенција во Украина


Горниот дом на рускиот парламент гласаше за одземање на претходно даданото одобрение за руската воена интервенција во Украина. Ова е направено по барање на претседателот Владимир Путин.

XS
SM
MD
LG