Достапни линкови

Египетските власти ги потврдија експлозиите во метрото во Каиро


arhiva

Египетските власти потврдија дека во метрото во Каиро експлодирале 4 бомби од рачно домашно производство.

Според Франс прес, тие биле со помал интензитет и скплодирале симултано на три станици во централниот, источниот и северниот дел на градот. Притоа биле повредени и две лица.

Во Египет, откако армијата го острани исламскиот претседател Мохамед Морси од власт, честа мета на нападите се безбедносните сили.

XS
SM
MD
LG