Достапни линкови

Каиро - симултани бомби во метрото


Како што јавуваат ноивинските агенции во метрото во Каиро експлодирале неколку бомби од рачно домашно производство.

Според Франс прес, имало 4 експлозии од помал интензитет на три станици во централниот, источниот и северниот дел на градот. Притоа биле повредени и две лица.

Во Египет, откако армијата го острани исламскиот претседател Мохамед Морси од власт, честа мета на нападите се безбедносните сили

XS
SM
MD
LG