Достапни линкови

Собрани100 илјади евра за помош по поплавите во Бугарија


Поплавите во Бугарија

Црвениот крст на Бугарија досега собрал речиси 110 илјади евра за помош на настраданите од поплавите во земјата. Според соопшетнието, парите биле обезбедени преку донации. Во градовите Варна и Добрич, кои беа зафатени од минатонеделните поплави, продолжуваат да работат пунктови за донации, каде граѓаните може да оставаат помош за настраданите.

XS
SM
MD
LG