Достапни линкови

Груевски-Не прифаќаме техничка влада


Средба на премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски по денешната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека е неприфатливо барањето на опозицијата за формирање техничка влада. Според него, владата била формирана пред неколку дена и веќе започнала да работи во интерес на граѓаните и во исполнување на тоа штого ветиле. Тој порача дека ќе бидат формирани работни групи кои ќе започнат со работа наредната недела и кои ќе ги адресираат сите прашања кои што ги засегаат двете страни.

XS
SM
MD
LG