Достапни линкови

ЕУ го поздрави дијалогот Груевски-Заев


Средба на премиерот Никола Груевски со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Европската унија денеска го поздрави дијалогот помеѓу премиерот Никола Груевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев за решавање на политичката криза во земјата. Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчич за МИА изјави дека напорите за надминување на ќорсокакот се во корист на граѓаните, но дијалогот е важен и во однос на решавање на клучните реформски приоритети на ЕУ.

XS
SM
MD
LG