Достапни линкови

Средба Заев-Груевски за надминување на политичката криза


Архивска фотографија.
Лидерите на двете најголеми политички партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, денеска во Клубот на пратениците во четири очи ќе разговараат за надминување на проблемот со опозицискиот бојкот на Собранието. СДСМ најави дека ќе бара техничка влада, но тоа за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатливо.
XS
SM
MD
LG