Достапни линкови

Сирија-Најмалку 10 војници загинале во израелски напади


Сириски војници
Најмалку 10 сириски војници загинале при израелските воздушни напади во југозападниот дел на земјата во близина на Голанската Висорамнина. Според извештаите, биле извршени девет напади врз седум цели.
Израелските власти соопштија дека нападите се одговор на сирискиот напад на 22 јуни врз автомобил во кој се возеле цивили, при што загинал еден тинејџер. Голанската Висорамнина е под контрола на Израел.
XS
SM
MD
LG