Достапни линкови

Во Египет, новинари на Ал Џезеира осудени на 7 години затвор


Судот во Каиро денеска им изрече казна затвор од 7 години на тројца новинари на Ал Џезеира за дезинформирање и соработка со забранетото Муслиманско братство. Ал Џезеира ги оцени обвинувањата како како неосновани, неприфатливи и целосно неправедни. Организациите за човекови права побараа новинарите да бидат ослободени.
XS
SM
MD
LG