Достапни линкови

57 загинати во престрелка на полицијата со милитанти во Ирак


Најмалку 57 луѓе загинале во судирите меѓу ирачката полиција и милитантите кои нападнале конвој со кој се траспортирале затвореници во ирачкиот град Хила. Во судирот, на 100 километри јужно од Багдад, загинале 50 затвореници и 7-мина милитанти, а тројца полицајци биле ранети.
XS
SM
MD
LG