Достапни линкови

Гувернерот на Харкив апелира на воздржаност


Гувернерот на регионот Харкив, Ихор Балута ги повика граѓаните да го почитуваат мировниот план предложен од претседателот Петро Порошенко. Балута денеска апелира да бидат избегнувани конфликти, ппо вчерашниот судир во Харкив меѓу про-руските сепаратисти и украинските сили.
XS
SM
MD
LG