Достапни линкови

Концерт на Очап и Шенлендириџи во МНТ


Бурхан Очал и Хусну Шенлендириџи, едни од најзначајните и најмаркантни претставници на турската музичка сцена, вечер ќе одржат концерт во Македонскиот народен театар.Перкусионистот Очал, познат по настапите со Стинг, е еден од основачите на светски познатиот „Истанбул ориентал ансамбл“, додека кларинетистот Шенлендириџи е член на составот „Таксим трио“ кој лани беше дел од ОФФест.Концертот е во рамки на „Скопско лето 2014“
XS
SM
MD
LG