Достапни линкови

Србија: совладано лицето што се закануваше со самоубиство


Со брза акција полицијата го разоружа човекот кој упадна во просториите на Српската народна партија и тој како што јави Танјуг, ќе биде испратен во психијатриската болница. На местото на инцидентот дојде и министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ. и полициски тим.
Инцидентот се случи изутринава кога во просториите на Српската народна партија упаднало вооружено лице со закани дека ќе изврши самоубиство, соопшти МВР на Србија.
XS
SM
MD
LG