Достапни линкови

Иранскиот претседател ги предупреди земјите што ги поддржуваат милитантите


Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави во говор дека „оние кои ги трошат своите пари и нафтени долари за да им помагаат на терористите денес, треба да знаат дека утре е нивниот ред."
Рохани повика на единство меѓу шиитите и сунитите, кои како што рече се „браќа. "
Тој порача и „сите муслимани да застанат против екстремизмот и насилството."
Иран веќе отворено истапија во поддршка на властите во соседен Ирак, кои се борат со сунитските милитанти од Исламската држава Ирак и Левант.
XS
SM
MD
LG