Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и потопло


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 24 до 31 степен.Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 28 степени.
XS
SM
MD
LG